Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego Sp. z o.o. w Żyrardowie
ogłasza otwarty nabór na partnera do wspólnej realizacji projektu w odpowiedzi na konkurs 2024/ABM/4/KPO, Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO) w zakresie inwestycji D.3.1.1 Kompleksowy Rozwój Badań w Zakresie Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu
A) CEL WSPÓŁPRACY
Wspólne przygotowanie oraz w przypadku otrzymania finansowania, realizacja projektu pn. Tworzenie i Rozwój Centrum Wsparcia Badań Klinicznych (CWBK), którego celem jest zwiększenia dostępności badań klinicznych dla większej liczby pacjentów.
Partnerzy zaproszeni do współpracy:
Instytucje ochrony zdrowia, tj.:
1. Publiczne zakłady opieki zdrowotnej, przez co rozumie się:
a. Podmiot leczniczy w rozumieniu art. 4 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej utworzony przez:
- Skarb Państwa reprezentowany przez ministra lub centralny organ administracji rządowej lub wojewodę lub
- jednostkę samorządu terytorialnego lub
- uczelnię publiczną
– posiadający kontrakt z OW NFZ, udzielający świadczeń z zakresu leczenia szpitalnego, a także prowadzący badania naukowe i prace rozwojowe w rozumieniu Ustawy o ABM.
Instytucje nauki i edukacji, tj.:
2. Uczelnie, przez co rozumie się:
- Uczelnię publiczną kształcącą na kierunku lekarskim albo uczelnię publiczną prowadzącą działalność dydaktyczną i badawczą w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu.
3. Jednostki naukowe, przez co rozumie się:
- Instytut badawczy, o którym mowa w art. 3 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o instytutach badawczych, tj. instytut uczestniczący w systemie ochrony zdrowia, stanowiący podmiot leczniczy w rozumieniu art. 4 ust. 1 pkt 4 ustawy o działalności leczniczej, posiadający kontrakt z OW NFZ;
- Międzynarodowe instytuty naukowe utworzone na podstawie odrębnych ustaw, działające na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, o których mowa art. 7 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce;
- Polską Akademię Nauk i instytuty naukowe PAN, działające na podstawie ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o Polskiej Akademii Nauk;
- Inne niż ww. publiczne podmioty prowadzące głównie działalność naukową w sposób samodzielny i ciągły, o których mowa art. 7 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce;
4. Inne podmioty systemu szkolnictwa wyższego i nauki, przez co rozumie się:
- Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego, o którym mowa w ustawie z dnia 13 września 2018 r. o Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego;
- Federacja podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w rozumieniu art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce;
B) SZCZEGÓŁY OFERTY
Postępowanie obejmuje konkurs na wybór parterów do przeprowadzenia badań klinicznych w obszarach:
- Onkologia
- Urologia
- Neurologia
- Kardiologia i Interna
- Badania laryngologiczne
- Pediatria
- Pulmonologia
- Reumatologia
C) ZAKRES WSPÓŁPRACY
Od partnera biorącego udział w badaniach klinicznych oczekujemy następujących zadań:
- Rekrutacja pacjentów zgodnie z protokołem,
- Zebranie zgód od pacjenta i informowanie o zdarzeniach niepożądanych,
- Zarządzanie projektem,
- Współudział w opracowywaniu wyników badań,
- Tworzenie i prawidłowe prowadzenie dokumentacji medycznej zgodnie z protokołem,
- Upowszechnianie wyników badań i promocja projektu,
- Opiniowanie potencjalnych zmian w protokole badania w okresie trwania projektu,
- Stały nadzór badacza nad pacjentem,
- W momencie niespełnienia kryteriów przez pacjenta, decyzja badacza o wyłączeniu z kontynuacji badania.
Od partnera oczekuje się także przeprowadzania badań laboratoryjnych i analiz medycznych, badań kontrolnych, regularnych ocen stanu klinicznego chorych w trakcie wizyt kontrolnych które są niezbędne do diagnozy i monitorowania stanu zdrowia pacjentów poza standardową diagnostykę medyczną.
Sposób Przekazania Danych:
a. Dane sekwencji będą dostarczone w formacie elektronicznym poprzez bezpieczny, szyfrowany transfer danych (np. FTP, SFTP),
b. Pełne wsparcie techniczne w procesie transferu danych.
D) WYMAGANIA
Kandydat ubiegający się o rolę partnera konsorcjum musi spełniać następujące kryteria:
- Doświadczenie w badaniach klinicznych umożliwiających realizację zadań wymienionych w punkcie C.
- Dysponowanie bazą lokalową i potencjałem technicznym umożliwiającym realizację zadań wymienionych w punkcie C.
- Dysponowanie potencjałem osobowym umożliwiającym realizację zadań wymienionych w punkcie C.
E) ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU KONKURSOWYM
Zgłoszenie powinno zawierać:
- Dane identyfikujące podmiot wnioskujący o rolę partnera konsorcjum.
- Opis potencjału naukowo-technicznego/edukacyjnego kandydata w zakresie opisanym w punkcie D według schematu zawartego w formularzu zgłoszeniowym (załącznik 1).
- Oświadczenie o braku zalegania z uiszczaniem podatków, jak również z opłacaniem składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, Fundusz Pracy, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób
- Niepełnosprawnych lub innych należności wymaganych odrębnymi przepisami.
- Oświadczenie, że nie są prowadzone wobec kandydata postępowania sądowe, administracyjne, egzekucyjne, postępowania skarbowe lub karnoskarbowe, których wynik może mieć wpływ na realizację zadań określonych w projekcie.
- Oświadczenie o braku wykluczenia z możliwości otrzymania dofinansowania w ramach konkursu 2024/ABM/4/KPO pn. Tworzenie i Rozwój Centrów Wsparcia Badań Klinicznych (CWBK).
Formularz zgłoszeniowy udziału w postępowaniu konkursowym znajduje się w załączniku 1. do ogłoszenia. Formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie oświadczenia składane w ramach konkursu powinny być podpisane przez osobę/osoby upoważnione do reprezentowania podmiotu składającego ofertę, zgodnie z zasadą reprezentacji wynikającą z postanowień odpowiednich przepisów prawnych lub prawidłowo spisanego pełnomocnictwa (pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty).
Wypełniony formularz (skan wypełnionego druku) należy przesłać mailowo na adres: sekretariat@szpitalzyrardow.pl (temat wiadomości: „Konkurs na partnera konsorcjum”).
Termin składania ofert: do dnia 27.09.2024 r.
F) KRYTERIA WYBORU OFERT
Do oceny nadesłanych zgłoszeń Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego Sp. z o.o. w Żyrardowie powoła 3-osobową Komisję. Każdy z jej członków dokona oceny punktowej zgłoszeń na podstawie następujących kryteriów:
- Ocena potencjału naukowo-technicznego / edukacyjny kandydata (0-10 pkt)
- Ocena potencjału administracyjny (0-5 pkt)
Na podstawie sumy punktów przyznanych przez wszystkich członków komisji zostanie utworzona lista rankingowa kandydatów w dwóch kategoriach. Kandydat z najwyższą liczbą punktów zostanie wybrany na partnera konsorcjum.
G) OGŁOSZENIE WYNIKÓW
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej: https://czmz.szpitalzyrardow.pl Od wyników nie przysługuje odwołanie. Po ogłoszeniu wyników naboru, z wybranym partnerem konsorcjum zostanie podpisana umowa konsorcjum regulująca szczegółowe warunki współpracy przy przygotowaniu i realizacji projektu. W przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiającej zawarcie umowy konsorcjum z wybranym w wyniku naboru partnerem konsorcjum, Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego Sp. z o.o. w Żyrardowie dopuszcza możliwość zawarcia umowy konsorcjum z podmiotem, który został oceniony jako kolejny na liście rankingowej w danej kategorii.
Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego Sp. z o.o. w Żyrardowie zastrzega sobie prawo do unieważnienia naboru bez podania przyczyny.
W przypadku unieważnienia naboru Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego Sp. z o.o. w Żyrardowie nie ponosi odpowiedzialności za szkody jakie poniósł z tego tytułu podmiot zainteresowany zgłoszeniem swojej kandydatury lub kandydat na partnera konsorcjum, który dokonał zgłoszenia, a w szczególności nie ponosi odpowiedzialności za koszty przygotowania zgłoszenia.
H) UWAGI
Wszelkie pytania dotyczące postępowania konkursowego proszę kierować pod adres e-mail: sekretariat@szpitalzyrardow.pl lub nr tel. 46 854 33 88.
Dokumenty do pobrania
Załącznik_1_Formularz_zgłoszeniowy word pdf
Treść ogłoszenia konkursu word pdf